| Andrei5001737 a întrebat:

Dacă sunt angajat din 01.04. 2024 pe o perioadă de 4 luni determinat după care mi se face pe nedeterminat, practic din 02.08. 2024 mi s-a făcut pe nedeterminat, când voi putea lua credit?
Este primul meu loc de muncă, am înțeles ca la primul loc de muncă se cere minim 6 luni sau un an cu neîntrerupere
Scuzați-mi exprimarea puțin incorectă dar iau anumite pastile care mă cam fac legumă, asta e altă poveste laughing

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai nici un fel de treaba cu declararea la ANAF, aceasta o face angajatorul.
Pentru obtinerea creditului tu trebuie sa duci o adeverinta de la angajator cu felul CIM (pe perioada determinata sau nedeterminata), perioada lucrata si salariul lunar avut la data eliberarii adeverintei.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai mai pus aceasta intrebare si ti-am raspuns.
Ce n-ai inteles?

| Andrei5001737 explică (pentru Ioandelasal):

Chestia este ca din câte am înțeles durează după ce ți se face angajarea undeva la 25 de zile venitul la ANAF a și doar după începe să ți se calculeze timpul …. Mit sau adevăr ca dacă e adevărat practic eu în 7 luni o să am doar 6 luni declarate la ANAF

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrei5001737):

N-ai nici un fel de treaba cu declararea la ANAF, aceasta o face angajatorul.
Pentru obtinerea creditului tu trebuie sa duci o adeverinta de la angajator cu felul CIM (pe perioada determinata sau nedeterminata), perioada lucrata si salariul lunar avut la data eliberarii adeverintei.

| sierra1 a răspuns:

Intrebarea și răspunsul desigur, se adresează unui ofițer de credite al unei bănci. Te evaluează (se uită atent la tine) și-ți dă răspunsul.

Spune-ne și nouă cum a fost după ce te intorci