| Mario1996 a întrebat:

Daca vreau să îmi fac o firma de transport persoane în România, ar merita? Ar fi rentabila afacerea?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O afacere e rentabila pe cat de bine o conduci... e atat de simplu.

| andreierdna91 a răspuns:

Rentabila e sigur. Dar depinde de multi alti factori. Zona, bani, PCR (pile, cunostinte, relatii).
Zona: sa nu te bagi peste altii care sa iti puna bete in roate (si la propriu si la figurat).
Bani: bani de investitii + bani de spaga (oricat ai avea tu toate actele, sigur nu le ai pe toate toate actele - this is Romania)
PCR: trebuie sa stii pe cineva ca sa nu ai probleme, amenzi si controale care sa te puna pe butuci in cateva saptamani.

| romeo78 a răspuns:

Nu, nu este rentabilă absolut deloc!

| johnnny123 a răspuns:

Nu domeniul este principalul factor care face o afacere rentabilă sau nerentabilă, ci modul în care este construită și administrată.

Poți să ai o afacere rentabilă în domeniul momelilor de pescuit și o afacere falimentară în domeniul A.I.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu au bani românii de mers nicaieri asa ca afacerea ta este din start un esec, iar cei cu bani au masină sau calatoresc cu avionul unde au de mers este rapid si sigur.