| Kornuletz540 a întrebat:

De ce avem atat de multi aromani/machidoni care sunt bogati sau au mare succes financiar, care este secretul lor in materie de facut bani?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Secretul?
PILELE.

| gabicoo a răspuns:

Sunt uniți și au simțul afacerilor scris în codul lor genetic.

| mODIN a răspuns:

Secretul este ca se ajuta intre ei

| MistarGoGu a răspuns:

Asa este felul lor! Oameni cu spirit de afaceri și comerț! Asta au trăit prin tarile din fosta Yugoslavie unde comunismul NU a fost asa brutal ca la noi!

| Meee555 a răspuns:

În general aromânii provin din familii de boieri, adică au o moștenire Maricica.

| Kornuletz540 explică (pentru Meee555):

Adica mai toti au bunici sau strabunici ce s-au imbogatit din oierit, vanzare de produse agricole sau fabrici de lactate?( se subintelege la cine ma referhappy )