| AvalohAlyn a întrebat:

De ce corporațiile,magazinele,toate afacerile mă refer,vor bani multi dar nu oferă mare lucru în schimb adică și la KFC, MC, dai bani multi pe mâncare puțină, mă refer că mulți nu oferă atât cât ar trebui in schimb pentru banii oferiți.Toti vor profit și mulți bani pe aproape nimic sau mai puțin decât ar trebui.Profitul contează și atât pentru marile corporatii, afaceri?

1 răspuns:
| Xena20 a răspuns:

Pai normal că profitul contează pentru orice afacere, crezi că face cineva munca voluntara? Iar legat de preturi, nu e chiar așa, ei mai au și cheltuieli, pai mâncarea aia crezi că se face singura? Tre sa plătească furnizori, salariile bucătarilor, vânzătorilor etc, chirii, impozite etc...nu e așa de simplu să pună preț mic cum vrei tu și să le mai rămână și lor ceva.