| calubalan a întrebat:

De ce da BNR un milion de euro pe 12 jeepuri? Ipocrizie sau deficienta legislativa? http://twurl.nl/w8fqqz

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Asta e traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul. Sunt multe de spus dar prefer sa protestez in tacere.

| Arthur a răspuns:

Întrebare retorică, făra valoare, după cum am mai spus BNR-ul e singura instituţie care a funcţionat la cote maxime şi înainte de '90 şi după. După mâncătorii de ciuperci ar vrea să transportam banii cu Dacia sau cu căruţa că e mai ieftin. Acele maşini sunt blindate şi cu dotări deosebite. Acest lucru se face tocmai pentru a ne proteja valorile materiale.

| costymaximus a răspuns:

Dar ce ai vrea sa faca, sa ii doneze la un azil de batrani, sau o casa de copii? Doamne fereste, asta nu! Nu vezi cate gropi sunt pe strazi, trebuie sa-si achizitioneze niste masini de teren(jepuri)ca sa poata ajunge la servici!
Lasand ironia la o parte, iti spun doar un lucru "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"

| calubalan explică:

Nu putem face decat ori sa radem prosteste ori sa deplangem starea in care a ajuns Romania! Nici macar ironia nu ne mai ajuta la nimic. Sistemul este creat de ei, pentru ei si pentru cei ca ei. Noi restul nu putem decat sa ne zbatem zilnic pentru ca ei (cativa) sa o duca bine... din ce in ce mai bine!