| William a întrebat:

De ce se fereste lumea sa spuna cat castiga sau cati bani are? De ce este un asa mare secret?

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ar fi mai multe interpretari. Ori sunt discreti, nu le place sa se laude, ori nu prea au cu ce sa se laude, castiga putin si le e rusine sa zica, ori nu doresc sa starneasca invidia celorlalti, ori le e frica sa nu ajunga vorba si la urechile unui hot sau talhar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma doare capul de raspunsurile pe care le-am citit...

In primul rand majoritatea contractelor de munca au o clauza de confidentialitate (mai ales cand e vorba de companii multinationale) care iti interzic sa faci public salariul. In al doilea rand nu vad de ce as face public castigul meu... nu are nicio relevanta.

| Aasdfghj a răspuns:

Se poate interpreta gresit. Se poate intelege ca vrei sa te lauzi. A doua problema ar fi ca te poate auzi cineva, sa te urmareasca si sa ai parte de o supriza neplacuta, sau cel caruia ii spui sa se transforme in hot. laughing A treia problema ar fi invidia celor din jur daca castigi mai bine decat ei. Daca nu castigi prea mult, din nou se interpreteaza gresit. Cel mai bine e sa nu spui.happy

| untu a răspuns:

Pentru siguranta intimitatii sale, de frica ac cineva sa nu fie la ei acasa, sa dea buzna peste ei si ii da peste cap sau omoara si pot sa jefuiasca banii daca este vorba de o suma mare ce bani, fie sau nu castigati sau imprumutati!

| Nelu62 a răspuns:

Cred ca 70-75% sa nu fie compatimiti.

| AwanderingLove a răspuns:

Si multi lucreaza la servicii secrete si nu pot divulga ce fac cu ce se ocupa suma de bani pe care o iau de exemplu sias, sri, anti-tero, legiunea straina..etc

| suntserios a răspuns (pentru AwanderingLove):

Da... jumatate din Romanie lucreaza la SRI

| Ciraseel a răspuns:

Pentru ca dacă spui te poti trezi in mijlocul nopții cu un hot in casa