| SingleForOne a întrebat:

De ce un curs profesional de câteva (între 3 și 6 luni), 3-5 zile pe săptămână, a câte 2-4 ore fiecare, ar costa între 900-1500 lei (200-300 euro), din partea fiecărui cursant (să spunem între 5 și 10 cursanți pe serie, durata cursului)?
Ce intră în costurile afacerii pentru a oferi un asemenea preț?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Timpul profesorului, materialele, chiria pentru sediu, facturi pentru sediu, etc.

| carevaescu a răspuns:

Pretul e foarte mic...nu cred ca acopera mai nimic din costuri.

| haileewatson a răspuns:

Profesorii care predau nu trebuie platiti? Materialele nu? Chiria spatiului? Crezi ca 1500 de lei e mult? Sunt cursuri si de mii de euro.