| anonim_4396 a întrebat:

De ce un membru al guvernului nu poate avea o functie publica sau o functsie de reprezentare in cadrul organizatiilor cu scop comercial?
De exemplu el nu poate fi directorul unei inteprinderi.

1 răspuns:
| MoneyMoney a răspuns:

Simplu: ar fi un conflict de interese aici! Adică eu dacă aş fi ministrul comunicaţiilor şi blogul meu http://www.articolepractic.blogspot.com/ ar fi o firă, aş face posibilul ca providerii de Internet să-mi introducă blogul pe Surf Internet şi să am milioane de vizualizări să se bată investitorul strategic să aibă banner la mine pe blog! Într-un cuvânt m-aş promova pe mine întâi apoi pe urmă ţara! Tu de exemplu acum te gândeşti dacă să-mi dai sau NU FUNDĂ!