| tonyc7 a întrebat:

De ce vezi curieri Glovo la tot pasul prin Bucuresti? Castiga bine un astfel de curier daca jobul asta a devenit atat de popular? Cam care ar fi castigul minim pe luna al unui curier Glovo in Bucuresti?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se plătește decent. Mai ales pentru străinii ăștia de livrează acu dacă fac net un 4000lei e mult tare pentru ei

| gabicoo a răspuns:

Nu se câștigă prea bine. Dar ce să le faci dacă nu prea le-a plăcut școala? Mai bine pedalează decât să fure.

| KovacsB a răspuns:

Sunt pakistanezi sau nepalezi care nu cunosc strazile si nici limba, nu sunt multi doar ca te impiedici de aceiasi de mai multe ori.

| Xena20 a răspuns:

Nu câștiga mai nimic. Înainte erau pe cont propriu, își făceau programul cum vroiau, lucrau multi pe firma sau PFA, erau colaboratori independenți, deci asta era singurul avantaj. Acum nu știu, s-ar putea sa fie angajați majoritatea pentru că glovo nu mai accepta orice firma plus că mai e și supraimpozitata munca part timp, deci firmele partenere glovo care au rămas cred că angajează doar full time deja, deci nu mai au nici libertatea dinainte. Iar de câștigat câștigă o nimic toată cu chiu cu vai.

| tonyc7 explică (pentru Xena20):

Daca nu castiga mai nimic aici, de ce nu se muta cu jobul in tari mai bogate?

| Xena20 a răspuns (pentru tonyc7):

Intreaba-i pe ei...