| anonim_4396 a întrebat:

De unde ia statul bani si unde se duc?

8 răspunsuri:
| mami a răspuns:

din carile luate de la populatzie, ia cauta si citeste sa vezi cate taxe sunt puse pe cap de familie plus cele pe cap de locuitor, si sa vezi unde se duc banii nostri - centralizat pe tara toate cararile duc la centru adica ministere, la bucuresti de unde se impart dupa bunul plac al unora de acolo

leonardk
| leonardk a răspuns:

In campania electoraala destinata sa-l mentina pe Basescu presedinte si in buzunarele hotilor din capul statului care au tot furat tara asta.

| emy a răspuns:

De la noi, si se duc in buzunarele lor.De unde crezi ca au bani de atatea vile ultramoderne, masini "ultimul racnet" si multe altele? Si noi, crezand minciunile pe care le indruga in campania electorala si votandu-i, ii ajutam sa ajunga sus si sa ne fure ca la usa cortului.Asa se intampla, daca nu suntem uniti, si nu facem nimic. Daca am fi uniti si ne-am cere drepturile, poate ca nu le-ar fi atat de usor sa-si bata joc de noi. Dar daca lumea nu vrea sau nu poate sa accepte si sa inteleaga anumite lucruri, ce sa faci? Ei pe asta si mizeaza.
Stiu ca sunt vremuri grele, dar daca suntem rai, dezbinati, nu rezolvam nimic. Din contra, ii ajutam pe ei sa-si faca jocul in continuare.Haideti sa facem ceva, pana nu e prea tarziu! Doamne ajuta!

| SweetCandy a răspuns:

De la noi si se duc la eirolling on the floorrolling on the floor

| daddy a răspuns:

De la bugetariwinking si unde se duc?
in conturile celor de la stat laughing
de acolo au bani sa isi cumpere masini luxoase, terenuri, bijuterii, haine de fite, tablouri de-ale matusii tamara, sa se duca la goldenblitz si altele big grin

| kayan a răspuns:

De la noi... si se duc la ei...winking

| andrei_1933 a răspuns:

Asta este o intrebare retorica cred happy
Toti au raspuns in acelasi mod si le sustin opiniile.
Traim in RO, unde se fura ca-n codru...

| georgica29 a răspuns:

Cred ca singurul loc de unde pleacaa banii pentru stat sunt din salariile noastre caci ei se distreaza pe banii nostri, bani publici