| Jdndjdnd a întrebat:

Deci ieri pe la ora 14:00 cineva din Anglia mi-a trimis niste bani online (eu sunt din Romania) si eu sunt la BCR el nu stiu la ce este, faza este ca mi-a scris 2 din literele de la nume gresite dar IBAN-ul este corect, stie cineva de ce nici azi nu mi-au ajuns banii? Oare nu se trimit pentru ca a gresit numele?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta numai banca iti poate spune.
Tu cand i-ai dat IBAN-ul de ce nu i-ai dat si numele corect?
Iti este amic?

| ioana748 a răspuns:

Daca numele nu corespunde nu se intampla transferul.

| Whitte a răspuns:

Din experienta mea, daca numele nu corespunde cu cel al contului banii sunt returnati.
Totusi, mergi pana la o agentie BCR si vezi situatia.