| JohnnyWalkerBravo a întrebat:

Din curiozitate, cat e salariul unui sofer de Autobuz? (transport public, RATB) si cum primeste soferul banii? prin card, sau cash? si cand primeste soferul salariul sau? nu vreau sa ma fac sofer de Autobuz, doar intreb pentru ca sunt curios.

15 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Între 2.000-3.000 lei. Pe card.

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru AshuraElric):

Asa de mult? imi imaginam mai degraba 1000 sau 1500.

| AshuraElric a răspuns (pentru JohnnyWalkerBravo):

Primesc mai mult decât controlorul. happy

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru AshuraElric):

Asta e sigur!;-) indiferent cu cat esti platit ca sofer, tot castigi mai mult decat controlorul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca se mai da in administratie salariul cash... suntem in 2018 totusi. Ia banii in ziua de salariu

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru suntserios):

Si pe ce fel de card se pune? Credit sau Debit? sau ambele?

| suntserios a răspuns (pentru JohnnyWalkerBravo):

Pe card de debit, cardul de credit foloseste la altceva

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru suntserios):

Deci se poate pe card. dar daca nu ai card? trebuie sa faci unul?

| suntserios a răspuns (pentru JohnnyWalkerBravo):

Iti faci, cine nu are card in ziua de azi?

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru suntserios):

Bine, voi incerca... happy

| ziftode a răspuns:

Si Al Bundy a zis ca o sa fie vanzator de incaltari doar... aaaa... "PUTIN"

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru ziftode):

Eu nu vreau sa fiu sofer de Autobuz. e curiozitatea ilegala acum?

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru AshuraElric):

Interesant... :-P

| bogdanworld a răspuns:

Peste 5000 lei este salariu pe luna. Cine dracu sa munceasca pe 2000 sau 1000 lei cum zic prostii aia de mai sus? Si la 5000 lei nu vine nimeni, avand in vedere ca pe comunitate se ia 2500-4000 euro pe luna.