| Loewee a întrebat:

Din punct de vedere al business-ului este posibil formarea unui clan de gaming? Ex: Fnatic, cloud9 etc. exista in Romania legi care sa iti dea voie sa creezi asa ceva? Trebuie sa ai firma banuiesc, apoi sa platesti TVA cand ajungi sa castigi competitii?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Taxa pe venit fii sigur ca o sa platesti daca competitiile in care au fost castigati banii sunt autorizate, ti se vor opri direct din remuneratia aferenta.Dar in legatura cu actele necesare functionarii acesteia, cel mai sigur este sa discuti cu un avocat.Eu totusi ma indoiesc ca ai nevoie de anumite aprobari si acte legalizate pentru o echipa de gaming, doar parerea mea.

| Loewee explică (pentru siriusblack98):

Multumesc frumos pentru. raspuns!

1 răspuns: