| Qwerrt a întrebat:

Doresc să plec să lucrez în străinătate și am dat peste firma de recrutare "NL JOBS". Firmă cu recenzii puține, dar destul de bune.
Au pagini pe toate rețele de socializare, deci s-ar putea ca unele din acele recenzii sa fie scrise de ei și nu prea am încredere în ele.
A lucrat cineva cu ei? Sunt serioși sau țepari?

Răspuns Câştigător
| MistarGoGu a răspuns:

Lista cu firmele autorizate sa plaseze forță de muncă o găsești la AJOFM local *( județean) sau pe site la Ministerul Muncii! La alea mergi DACA nu vrei sclavie cu acte! Chiar dacă este agenție externa *( DIN alt stat membru UE tot trebuie autorizare și în România!

6 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Ai mar rău de tot grijă fiindcă sânt mulți care pretind că caută și recrutează oamenii săi angajeze cu un salariu atractiv iar când ajung in acele locuri își bat joc de ei și nu vede niciun salariul în mână. Poate fi ori și cine în spatale acestor de site-uri care le promite oamenilor de muncă și tot felul de promisiuni și nu se mai știe nimic apoi de ei sânt multi oamenii prostiți păcăliții mințiți de astfel de oamenii.

| 1onur a răspuns:

Trebuie sa fi atente ce fel de firmă este și promite astfel de recrutări astfel de angajări cine în in capul firmei patronul cine sânt ce-i care recrutează angajați și îi selectează trebuie sa fi atentă cu cine stai de vorbă la telefon și cine îți primite astfel de loc de muncă nu te duce de capul tău. Fiindcă sânt enorm de multe firme fantomă și nu știe ce se ascunde in spatale lor ori proxeneți ori fel și fel de oamenii.

| 1onur a răspuns:

Trebuie sa fi atentă și la ce fel de cazare se specifică care ar fi acele condiții în care firma le acordă și promite angajaților promiși că vor lucra în acea firmă este cu plată adică se trage din salariul vostru o anumită sumă lunar Pentru cazare sau asigură cazarea voastră firma aceea

| Qwerrt explică (pentru 1onur):

Până la urmă am discutat cu cineva care a lucrat cu ei, se pare ca nu e cine stie ce de capul lor. Cazări la comun si mizerabile, transportul din Ro pana in Olanda ti-l opresc cu dobânda, salariile întârzie si uneori abia ramai cu bani de mâncare după ce plătești cazarea si transportul la locul de muncă, nu îți oferă nici măcar 1 sticla de apă pe zi. Sclavie curată, nu înțeleg cum reușesc să dea atatea țepe si sa nu fie trași la răspundere...

| 1onur a răspuns (pentru Qwerrt):

Păi nu sânt trași la răspundere fiindcă cine i-a pus acolo nu i-a pus ori și cine exacta cine nu va trage niciodată la răspundere i-au pus acolo și în felul ăsta pe urma Oameniilor bat jocoriți munciți pe munca lor cinstită ei își fac treburile.Foarte bine ai făcut că nu te-ai dus uite ce te aștepta acolo Dumnezeu a făcut într-un fel și ți-ai dat seama ce urma să pățești dacă nu te interesai înainte Sâte încrezi în ei cu Adevărat și să mergi pe încrederea lor și sa-si bata joc de munca ta cinstită eu mă bucur cu Adevărat că nai ajuns pe măinile lor cine știe câți oamenii au căzut pe mâinile lor prin metodele lor...

| mihaidiablo a răspuns:

Aceasta firma este o firma de recrutare ce duce oameni la munca in Olanda la sere de rosii
cauta pe internet mai multe informatii despre firma aceasta si cam cat castigi pe sapamana scazand chiria si taxele catre stat