| Peace1000 a întrebat:

Egzista o limita la câți bani pot sa am pe un cont bancar de sub 18 ani?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici o limita, nici minima si nici maxima.

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Doar pentru gramatica. Se scrie exista nu egz.ista.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te costa nimic sa deschizi un cont bancar si nici nu exista limita.
Doar trebuie sa ai peste 14 ani si sa ai buletin (carte de identitate).

| sierra1 a răspuns:

Da mami eGzistă o limită, spusă a garantării astfel suma maximă garantată de FGDB este 100.000 euro, echivalent în lei, per deponent per bancă

când depășești, ne scrii și vb

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| johnnny123 a răspuns:

Nu, dar eGZistă niște legi care spun că trebuie să poți justifica banii pe care-i ai...

Ai atât de mulți bani încât te temi că nu încap într-un cont?

| ReddY25 a răspuns:

Există cărți man