| LanguageMaster a întrebat:

Este adevărat că unii curieri de la firmele de curierat rapid fură din colete?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ar fura, clientul n-ar plati marfa si ei automat ar fi prinsi (ar lipsi marfa sau banii).
Dupa doua asemenea abateri, curierul ar fi pus "pe drumuri".

| darrio2007 a răspuns:

Nu este adevarat. Nu am auzit pe nimeni sa se vaite. Mai degraba te fura cel care iti trimite un colet ( daca cumperi ceva de la cineva). Iti pune altceva decat i-ai cerut.

| AFR81 a răspuns:

Or mai fi existat si curieri din astia, dar de regula nu, nu se intampla asa ceva.

| Archangells a răspuns:

Doar curierii foarte rapizi fura, dar sunt foarte rapizi si pun la loc daca te prinzi

Răspuns utilizator avertizat
| Laura a răspuns:

Rar.

| GolopențaAdrian a răspuns:

Nu cred ca asa fac aia ca altfel n-ar mai comanda nimeni de la ei

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu e adevarat
Am comandat de multe ori pe net si multe au fost cu curier rapid
Nu mi-a fost furat nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imposibil, n-ar avea cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am patit si am dat destul de multe comenzi.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Sunt dati afara de la munca pentru ca ar bate la ochi eventual dati si pe mana politiei sa recupereze paguba asta daca nu ajung la o intelegere. Firmele de curierat nu accepta angajati de acest gen pentru ca patronii pierd daca se intampla asa ceva. E prea aiurea sa furi azi si maine colete imposibil sa nu fie prinsi. Daca erau colete cu bani atunci riscau multi cu siguranta dar asa nu

| Burcea_Valentin_1999 a răspuns:

Nu dar daca ai un colet ce inca nu a venit iti zic eu problema
Prea multe comenzi de indeplint iar coletul/coletele intarzie 2-3-4 saptamanii depinde sper ca te-am ajutat