| vreaubebe a întrebat:

Eu nu-mi pot da seama cum cineva, PFA poate realiza un venit de 20.000 Ron pe an din cosmetica! Era foarte comod sa-mi deschid la norma fixa de venit insa banii astia nu-i fac in 5 ani nu intr-unulcryingcryingcrying. Sunt debusolata total, dezamagita si scarbita

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

20. 000 RON : 12 luni = 1. 667 RON/luna
cat costa un serviciu de cosmetica la tine? cel mai ieftin dintre cele pe care le oferi?

1667 RON/luna : 15 RON/clienta = ai nevoie de 5 cliente pe zi, care sa vrea un pensat cu 15 lei, astfel ai face suma dorita pe luna si pe an (pe luna sunt 20 zile lucratoare)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exemple de tarife - e o lista lunga, nu toate sunt probabil vizate de tine, de aceea citeste lista de tarife pana jos, vezi si ce reduceri aplica cei de pe acel site, elevelor, pensionarelor, reduceri de fidelitate, zile de 50 la suta de reducere, de exemplu in fiecare luni;-)
http://www.dayspa.ro/tarife.php
organizeaza-te, nu mai sta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun sigur. Norma de venit le statea in gat. Inchide PFAul urgent si deschideti o microintreprindere cu 3% impozit.