| florinag a întrebat:

Firmele din Romania au nevoie de traininguri de dictie si discurs public? Firma mea ofera un asemenea serviciu... dar "elevii" au pretentia ca le stiu pe toate. De ce mai vin la curs?

Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Niciodata nu este prea tarziu sa inveti mai mult decat stii. Banuiesc ca cei care frecventeaza cursurile sunt cumva ''obligati'' de firma respectiva sa vina sau cred ei mai bine vazuti de conducere si poate unora le este chiar rusine sa recunoasca ca nu nu se pricep asa de bine la dictie si discursuri, asa ca braveaza sustinand ca stiu totul.

2 răspunsuri:
| devine a răspuns:

Categoric MULTI angajati ar avea nevoie. dar stii cum e romanu'... fudul si orgolios. ideea e ca multi considera ca nu au cum sa invete de la cineva cum sa vorbeasca pentru ca e ceva natural etc. Dar asta e o prostie si numai cineva care recunoaste ca nu stie sa vb suficent de bine (pentru a reprezenta o firma etc) e in stare sa si invete le un moment dat ceva de la o firma ca a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce studii ai tu si angajatii tai. Sunteti si logopezi? Si nu cred ca "firmele " au nevoie de exercitii de dictie...nu cred ca firmele vorbesc! Vezi? e tare greu cu exprimarea...Trebuie sa informezi oamenii exact ce poti sa le oferi.