| olian a întrebat:

Fratilor ce spune-ti merge vreo afacere in agricultura, vreau raspunsuri bune?

3 răspunsuri:
| strazi1 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu arunci banii pe fereastra... daca e seceta ce faci? intreaba rudele de la tara si iti vor spune dansii cum sta treaba, in schimb poti face o mica ciupercarie daca stai la curte, sau in mansarda, si le poti vinde la pizzerii ca astia au nevoie cu sacii! CRESTE IEPURI E MAI CONVENABIL.

| olian explică (pentru strazi1):

Da e bine ce zici,dar sunt multi care fac treaba asta si le iasa banet,imagineaza-ti daca nimeni nu ar mai face agricultura toate produsele o sa vina din alte tari numai cu chimicale si preturi scumpe,deja au inceput,stiu ca este si risc dar in Romania sunt pamanturi bogate care nu sunt muncite,am venit din franta cu masina si peste tot unde ma uitam vedeam pamanturi muncite si frumos pregatite in Germania,austria si ungaria la fel,cand am intrat in Romania nu am vazut decat tufisuri si pamanturi uita-te de om sa le munceasca este rau ca sa ajuns asa si asta e si din cauza omului, oricum eu inca nu sunt decis sa fac asta vream sa vad pareri inainte, si mersi de raspuns.

| joe2011 a răspuns:

Frate eu nu am o afacere.dar rudele mele vara se ocupa cu cultivatul pepenilor si iti spun ce iese ceva "cascaval", cate-odata chiar mult.