| Ana_6214 a întrebat:

Funda! Am nevoie de un model de declaratie precum unul dintre parinti este de acord ca copilul sa munceasca. Merci big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai intre 15 ani si 16 ani este nevoie de declaratia ambilor parinti. Este una simpla, de genul:
Subsemnatii Ionescu Ioan si Ionescu Maria, cu domiciliul in Ionesti, str.Viitorului, nr.49, in calitate de parinti ai lui Ionescu Florica, suntem de acord si incuviintam ca fiica noastra sa fie angajata in calitate de vanzatoare la firma dvs, cu timp partial, respectiv 6 ore/zi si 30 ore/saptamana.
Mentionam ca suntem de acord si incuviintam angajarea pentru activitãţi care sa nu-i pericliteze sãnãtatea si dezvoltarea.
Ionesti, la 08.07. 2011
Semnaturile
Timpul de lucru poate fi si mai scurt, cel indicat este limita maxima pentru minori. Succes si numai bine!

1 răspuns:
| Andrei_6876 a răspuns:

Du-te dracu