| dyapinty a întrebat:

Funda! help me please! Cum as putea strange bani, cam vreo 500 de lei(poate mai mult) in 5 luni!(Am 14 ani)cat mai multe idei va rog

Răspuns Câştigător
| izab3llaa a răspuns:

Poti castiga acei bani daca te inscrii ca reprezentant avon! Eu te pot ajuta. Trebuie doar sa fi major sau sa te inscrii cu datele unei persoane majore ex: parinti, bunici, frati, surori, prieteni etc. si eu te voi ajuta! iti voi trimite niste brosuri, le vei arata prietenelor tale, care sigur ar dori sa cumpere ceva iar pan la incheierea campaniei trebuie sa aduni o comanda de minim 120 de ron. Daca ai adunat comanda minima, esti inscrisa ca reprezentanta, vei primi in fiecare campanie cadouri constant in produse gratis, care le poti vinde sau sa le folosesti tu, si cand vei platii factura ( in 18 zile dupa ce ai pus comanda ) vei platii mai putin deoarece vei avea discount de pana la 40 % in functie de comanda, iar restul banilor iti vor ramane tie. Daca doresti sa te inscrii ma gasesti pe mess : shik.girl_izabella sau la email shik.girl_izabella@yahoo.com!

| nevermind89 a răspuns (pentru izab3llaa):

Izab3llaa nu cred ca ai citit bine ce are nevoie, are doar 14 ani.

| izab3llaa a răspuns (pentru nevermind89):

Si eu nu cred ca ai citit bine happy am zis ca e nevoie sa fie majora dar poate sa se inregistreze cun numele cuiva major. sice e asa greu la 14 ani sa stranga niste cliente la cosmetice?raised eyebrows ca doar nu are 5 ani. Gandeste si apoi comanteaza happy.

7 răspunsuri:
| Andrei07565486 a răspuns:

Nu prea ai cum, doar daca vb k parinti tau, rudele tale.

| Chérrrie a răspuns:

Buna. ai mai multe optiuni:
-Fa econimii. De fiecare data cand primesti bani nu-i cheltui, ci pastreaza-i.
-vinde niste lucruri mai vechi
-imparte fluturasi / flyere / pliante pe strada( de la diferite firme)
-poti deveni reprezentant la avon, oriflame sau lady's.
-ajutati vecinii la diverse treburi(cumparaturi, plimbat cainele etc) in schimbul unei sume de bani. succes!happy

| Lvrkiosif a răspuns:

5 luni - 150 zile -3, 5 lei/zi

| Ichigo a răspuns:

Cresti iarba, furi banci, vinzi un rinichi, te prostituezi, donezi sange

| nevermind89 a răspuns:

Banii poti sa ii strangi faci diferite "trebuiri" pe net dar nu banii nu ajung la tine in buzunar doar daca cunosti pe cineva care are peste 18 ani si are card, asa poate sa iti intre banii in buzunar sau poti sa cumperi de pe net chiar daca nu ai 18 ani