| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Funda. Idei de a face venit pasiv de acasa? (am 18 ani)

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Munca.

| johnnny123 a răspuns:

"Venit pasiv" se refera in general la veniturile din investitii sau din alte surse care nu necesita implicarea ta constanta (gen drepturi de autor, etc).

Daca nu ai nici investitii si nu detii nici drepturile asupra unor creatii care sa-ti aduca bani de cate ori sunt folosite sau vandute de cineva, nu prea ai de unde sa obtii venituri pasive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok să fii pasiv, dar când vine vorba de bani, trebuie să fii activ.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Videochat

| AlinMrs a răspuns:

Investitii la bursa, imobiliare.

| cre27 a răspuns:

Dacă ai la dispoziție un PC sau laptop și știi să scrii corect gramatical, te pot ajuta eu cu un job interesant. Lucrezi cât vrei și când vrei și ești plătit pe numărul de mesaje pe care îl dai anumitor clienți. Eu fac aproximativ 50 euro pe săptămână în condițiile în care nu îmi prea dau interesul.

| GhostRider2535 a răspuns (pentru cre27):

Da,te ajuta colegu de forum sa faci bani, poate vindeti ceva marfa pe net laughing

| Razvan500Raz500Razvan explică (pentru cre27):

Suna interesant, lasa mi un mesaj

| cre27 a răspuns (pentru GhostRider2535):

Nu are treabă bro. E 100% legal, plata săptămânal. Trebuie doar să trimiți/răspunzi la mesaje de la anumiți useri pe o platformă specială. Se face instruire pe skype câteva ore, apoi se dă o mică probă ușoară și după ești gata de treabă.