| portocala3 a întrebat:

FUNDAAAAAAA
Buna ziua am si eu o problema grava, acum 2 luni mama mea a vrut sa cumpere o casa a avut o parte de bani (9000€) in mana si o parte in banca(pusi penumele lui sormea) cand a venit ziua sa scoata bani sormea cheltuise tot. Intrebarea ar fii daca pot sa fac ceva sa cad la intelegere cu omu, am inteles ca pot sa merg in instanta sa fac cumva sa ne mai lasa 4, 5 ani, timp in care as putea sa fac rost de bani necersari. astept raspn

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Degeaba astepti raspuns de la noi, nu avem cum sa-ti dam un raspuns precis si corect.
Mama ta poate rezolva problema doar cu vanzatorul, respectiv daca acesta va fi de acord sa astepte 4-5 ani dupa restul de bani. Daca ati incheiat un antecontract sau o promisiune de vanzare vedeti ce scrie in aceasta.

3 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Depinde acum, acel om o sa zica ca nu sunteti seriosi si se va retrage, asa fac toti si e normal. Dar exista si posibilitatea in care daca il convingeti sa mai astepte pana cand va duceti in instanta. Depinde, cred ca ar trebui sa incercati asta mai repede.

| SasNetRomania a răspuns:

Aceasta problema va apartine si depinde de vanzator.

| Dintrebare a răspuns:

Deci i-ati dat deja un avans de 9000? Depinde ce contract ati facut si ce scrie in el. Presupun ca omul nu va fi de acord sa cadeti la o intelegere si sa ii dai banii doar peste 4-5 ani