| laur88 a întrebat:

Hai salut, am văzut un anunț pe Facebook cum unii din Cluj fac permise de conducere legale si înregistrate pentru orice tara din Europa, în maxim 5 zile cică iti va da permisul perfect legat si înregistrat, eu i-am zis ca stau in Italia si a zis ca nu este nici o problema etc, Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un cetatean corect si cu bun simt i ar reclama la politie, nu ar vrea sa devina un criminal pe sosele cu permis fals.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o prostie, pentru obtinerea permisului de conducere, in mod legal, trebuie sa faci o scoala de conducere si sa reusesti la probele teoretica si practica. Respectivii precis sunt tepari.

| darrio2007 a răspuns:

Legal doar Politia Rutieră iti poate da permisul, dupa ce faci scoala, examene etc. Dar, avand in vedere ca sunt si fraieri care cred ca pot lua permisul in 5 zile, nu mă miră. Pe baza fraierilor le infloreste afacerea. Sper sa nu fii vreunul dintre ei.

| laur88 explică (pentru darrio2007):

Nu nu sunt, doar am intrat in jocul lui am facut cateva poze la conversație si am vrut sa le trimit la poliție, Am găsit pagina oficială de poliție dar nu pot trimite pozele, pentru ca asta este o ilegalitate foarte mare prin care toți iau permisul si provoacă accidente din lipsa unei experiențe pe care o dobândești la cursurile legale

suntserios
| suntserios a răspuns:

Loool, cat de naiv sa fii, ca sa ma exprim frumos, sa crezi treaba asta? Doar politia rutiera iti da permisul in urma examenelor la care ai ajuns dupa ce ai urmat cursurile unei scoli de soferi.

| laur88 explică (pentru suntserios):

Nu sunt prost sa fac ceva ilegal doar am intrat in jocul lui, am facut cateva poze am vrut sa le trimit la poliția din românia, Am găsit pagina oficială pe Facebook dar nu pot trimite conversatiile, cica in 5 zile imi da permisul, eu locuiesc in Italia, si cică in 5 zile imi da permis perfect legallaughing

| suntserios a răspuns (pentru suntserios):

Un cetatean corect si cu bun simt i ar reclama la politie, nu ar vrea sa devina un criminal pe sosele cu permis fals.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plasticul cred și eu că ți-l dă
dar unde-l înregistrează?laughing)