| GeannyXdt a întrebat:

Heey!
Am o problema de matematica e care nu o stiu.
Se zice ca un copil merge la teatru, iar mama lui ii da 10 lei de cheltuiala, dar sa ii aduca si un rest.Copilul cheltuieste toti banii, iar acasa se ofera sa ii dea mamei din banii lui. El are tot 10 lei si a mancat de 4 lei si 50 bani.
El vrea sa ii plateasca cheltuiala.
Cine primeste restul? Mama sau copilul?

Răspuns Câştigător
| kri a răspuns:

E un fel de logica.eu zic ca mama.pentru ca nu conteaza ca a luat din banii lui, important e ca tot i-a dat restul mamei.deci raspunsul e:mama, fundita?

3 răspunsuri:
| Maddieeee a răspuns:

Mama.
funda?puppy dog eyes

| BeByTzZa a răspuns:

Copilul`

| Yokrisztinutzza a răspuns:

Mama din moment ce copilul a cheltuit la teatru toti cei 10 lei mama primeste restul