| alexandra_5510 a întrebat:

Hei. cum pot sa castig niste abni de buzunar, tinand cont ca am doar 12 ani(impliniti).si.nu pot sa fac treaba ptin casa pentru niste bani fiindca nici parintii mei nu prea au. ei bine, nu zic ca suntem saraci, dar nici bogati. intr. un fel ne descurcam cu chiu cu vai.deci, ceva idei?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti fi reprezentant oriflame/avon.

| babydoll_6582 a răspuns:

Fa'te reprezentant Avon, Cosmopolitan...thinking

Altceva la 12 ani...nu cred ca o sa gasesti.

| NoName_5754 a răspuns:

Buna! Eu zic sa te inscri la Oriflame sau Avon doar ca trebuie sa gasesti pe cineva mai mare sa te inscri pe numele lui.Nu stiu cat de multi bani poti face din asta pentru ca nu am fost inscrisa, dar stiu din ce mi-a zis o prietena ca la Oriflame castigi 25% din cat vinzi.Cred ca poti sa te angajezi si sa imparti pliante,dar numai cu acordul parintilor pentru ca esti minora. Daca esti talentata poti incerca sa faci lucruri homemade(bratari, cercei, lanturi) si sa le vinzi pe un blog.Am o cunostinta care a reusit sa faca ceva bani din asta.
Sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor:*.

| AlexanderTheG a răspuns:

La 12 ani nu cred eu ca o sa faci bani.eu la 12 ani faceam bani jucand barbut cu prieteni si alte jocuri de noroc:)) acum fac bani intr-un alt mod il poti vedea si tu accesand acest link albastru www.nouf-afaceri-online.cabanova.com vei gasit tot de ce ai nevoie pe site