| Lucian_Blaga_2001 a întrebat:

am 15 ani si as vrea sa stiu cum vi se pare afacerea cu prepelite ..as vrea sa cumpar 100 de prepelite si as mai vrea sa stiu cam cum as iesi cu banii (adica vanzarea oualelor, si costul mancarii) MULTUMESC! PUP :*

2 răspunsuri:
| Porcusorul a răspuns:

Piata produselor din prepelita este mica si suprasaturata. Fara cunostinte practice avansate despre pasari si fara cunostinte medii despre economie nu vei avea nicio sansa.

| Bibble a răspuns:

Depinde. Daca ai o curte in care le poti tine atunci nu e nicio problema, dar nu te gandi sa le intretii in casa, pe balcon, terasa etc (ti-o zic din experientalaughing ) Si nu sunt atat de multi oameni interesati, s-ar putea sa ajungi sa le folosesti doar pentru tine