| blackbone1776 a întrebat:

Hei TPU.

Vreau sa incarc aplicatii pe magazin play, aplicatii care au un pret de download. Pentru a face acest lucru am nevoie de un pfa sau srl? Ma poate ajuta cu mai multe informatii in legatura cu asta cineva care e in domeniu si se ocupa cu asa ceva? Un youtuber din cate stiu nu are nevoie de pfa pentru a monetiza continutul, eu facand aplicatii pentru mobil nu vad de ce ar trebui sa dispun de srl

3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Am recitit intrebarea, de dimineata inca nu mi-am baut cafeaua si am inteles gresit, deci, daca ai citit primul meu raspuns, te rog ignora-l, l-am sters

deci, la ambele (Apple store si google play) iti trebuie sa platesti o taxa, dupa care poti sa incarci aplicatii si sa faci bani
si nu iti trebuie SRL sau PFA decat daca lucreaza si altii pentru tine, la modul ca le platesti salariu, si nu cu tine, adica la modul ca impartiti profitul

insa acum, hai sa iti dau vestea proasta, ca cineva sa afle de aplicatia ta, trebuie sa ii faci reclama, care o sa te coste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dude, PE BUNE?!?
crezi ca fiecare persoana cu un telefon are firma?!?
ca altfel nu poti sa cumperi o aplicatie?!?

nu ti-a raspuns nimeni, cred ca se abtin sa nu te injure la cat de absolut aberanta e intrebarea!
iar youtuberul ala ori e PROST, ori e jigodie si a incercat sa ti-o traga, iar tu ai pus botul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cat o sa castigi din vanzarea lor, daca faci mii de euro nu uita ca ANAF-ul de luna asta cred, are acces la toate conturile romanilor fara nicio aprobare... poti fi luat la ochi si oblicat sa platesti taxe.
Daca nu castigi cine stie ce nu iti trebuie nimic.