| LaviniaL a întrebat:

Heii, am de facut la mate o chestie legata de afaceri. Ce afacere ne putem deschide cu 200.000 lei (vechi) adica 20000 lei (noi). Nu stiu ce as putea scrie, trebuie sa spunem cat investim din acesta suma, in ce, cu cat vinzi, tva/ul si sa calculez profitul pe luna... Ma puteti ajuta?! Dau funda :*!

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu stiu cum ai ajuns la concluzia ca 200.000 lei vechi inseamna 20000 noi.Hotareste-te asupra sumei si dupa asta se poate spune ceva despre afacere.
1 leu nou= 10.000 lei vechi

| LaviniaL explică (pentru Mihaela1964):

Ma refer la 200 milioane!