| anonim_4396 a întrebat:

Hey, ce parere aveti de un part-time job pe timp de weekend la KFC sau McDonald's. Se plateste bine la 4-6 ore de munca in fiecare weekend? Stiti pe cineva care lucreaza sau a lucrat acolo pentru a strange niste bani? Daca da cum este, merita? [Ps. Sunt din Cluj]

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca merita, indiferent cat de putin platesc, ca iei bani, nu dai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La Mc/KFC nu cunosc pe nimeni însă am un prieten care lucrează part time la o firma de menaj, are 19 ani, lucrează doar in Weekend, el zice ca ii place, ca e mai bine decât la MC/Kfc și ca se câștiga ma bine, acum depinde de firma de curățenie și ca activitate, din ce am înțeles, lucrează in cadrul unei echipe de curatenie, ce merge la domiciliul mai multor persoane și face curat, șterge praful, da cu aspiratorul, spală wc, etc. înțelegi tu, stiu ca e munca mai mult de femei dar sunt firme care angajează și bărbații

| Adry05 a răspuns:

Auzisem la kfc ca daca lucrezi full-time sambata si duminica, doar sambata si duminica, te-ar plati cu aprox 1300 lei. Considerand ca muncesti doar 8 zile pe luna, eu zic ca e o suma buna.

| AugustPetra a răspuns:

Buna,
Am vazut dorinta ta de a avea niste bani in plus (si eu am fost in situatia ta), si dupa mai multe interviuri am inteles ca mai bine incep afacerea mea. Personal sunt incantata si ma intereseaza sa ma extind la Cluj. Dac esti interesat sa afli mai multe, trimite-mi un email sau un numar de telefon, ca sa iti trimit un material audio, sa afli mai multe. Multumesc si Succes! happy