| Carmen8meeh a întrebat:

am 13 ani și vreau sa fac bani, ziceţi-mi vă rog niște metode!

Ofer fundă!

Răspuns Câştigător
| Nitunitu a răspuns:

Am vazut in toate reclamele de la TV persoane de toate varstele.

Vorbeste cu parintii tai si cautati firme care se ocupa de reclame tv si au nevoie de oameni care sa apara in ele.

Cat despre faptul ca nu poti munci la 13 ani, am vazut o reclama la pampers mi se pare cu un copil de nici un an.

El probabil nici nu stia ca este angajat sa faca reclama la scutece...

6 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Sincer, nu prea ai cum. Poti sa te duci la munca ci ziua... La tara pe la cules de fructe, facut fan si de astea. La oras mai greu. Nu angajeaza nimeni minori. Si toti prefera, daca angajeaza la negru, sa angajeze pe cineva care poate sa faca treba singur si bine. Si fara sa jignesc, o persoana si la 16-17 ani, face treaba mult mai buna decat una la 13.

| AFR81 a răspuns:

Imi pare rau, la 13 ani nu ai cum sa faci bani. Asteapta sa mai cresti.

| RobinAlin31 a răspuns:

Sa mor eu si eu am aceeasi problema, dar uite aici:
Daca exista vreun batran care sa-ti ofere bani, du-te la el si vorbeste cu el pana scoate portofelu', sau daca ai bunici du-te la ei in ziua cand iau pensia saaaaaau zii maicatii ca sa-ti dea bani de dulciuri si nu-ti iei de fapt saaaaaau daca nu intreaba de restul de la magazin, sunt ai tai :*

| Cedry2k8 a răspuns:

Vinzi chestii pe olx. Dar te rog, nu iti vinde tv-ul sau chestii folositoare. Vinzi doar ce nu-ti mai trebuie.

| neutrino a răspuns:

Pana cand nu vei avea minim 15 ani nu poti face bani muncind legal. Pana atunci nu ai decat sa-ti negociezi cu parintii situatia scolara, contra unor "mici" premii in bani.

| DespescuDiana a răspuns:

Cea mai simpla metoda: o carieră în muzică.
Eu am început de câteva săptămâni-mentionez ca ma ocup cu asta de aproximativ 11 ani.
Până ajungi la rezultate bune ca apoi să faci parte dintr-o formație, trupa etc
Dacă ești afona n ai altceva de ales.