| alinutz120 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si ni s-a zis ca avem posibilitatea primirii unor burse in cazul in care indeplinim anumite conditii. Ma incadrez la bursa de boala, avand epilepsie, si vreau sa stiu cam la cat sa ma astept sa primesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bursa sociala nu este o suma fixa. Conform HG 558/1998, citez:
"5. Cuantumurile burselor de merit, de performanţă, ale burselor de studiu şi de ajutor social se stabilesc de consiliul de administraţie al inspectoratului şcolar judeţean sau al municipiului Bucureşti, după caz."
In orice caz poate fi de cca 150-200 lei.