| florinuka a întrebat:

Hey uite eu sunt coordonator AVON si am nevoie de cateva fete/baieti care vor sa devina reprezentanti AVON si am tot cautat si pe facebook si pe afara si nu prea gasesc voi de aicea vreti careva cel/cea care spune primul ca vrea primeste funda iar restul nota... big grin

11 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Spune ce ar trebui sa fac! Conditiile tale care sunt?

| florinuka explică (pentru pietrean):

Tot ce trebuie sa faci este sa intrebi oamenii daca vor ceva de la AVON tu pui comanda online, mergi la posta dupa el le dai persoanelor care au comandat iar tu castigi produse si bani.

| pietrean a răspuns (pentru florinuka):

Exact cum stiam ca fac toti:totul este ilegal! Fara carte de munca,fara aviz expeditie,fara factura,fara bon casa sau chitanta,fara impozit pe venit. EVAZIUNE FISCALA! Ca sa fii legal,ar trebui,ca cel ce vinde sa aiba PFA,prin care sa se faca tranzactiile comerciale. Daca muncesc pentru o firma, printr-o persoana si castig bani, trebuie sa mi se faca carte de munca, altfel este MUNCA LA NEGRU! Mai sunt si alte firme care procedeaza asa, ilegal.

| Avon053 a răspuns (pentru pietrean):

Draga pietrean, nimic nu este ilegal:factura primim la orice comanda+platim intre 21-30 impozit pe venit.

| Avon053 a răspuns (pentru Avon053):

Si in plus coordonatori semneaza un PFI sau un PFA.

| pietrean a răspuns (pentru Avon053):

Ce inseamna "coordonatorii semneaza un PFI sau PFA"? PFA-ul nu se "semneaza" se face la Camera de Comert!

| pietrean a răspuns:

Exact ce am spus! Cati procedeaza asa? De varsta, nu ma mai leg, ca 14 ani nu este acelasi lucru cu 16 sau 18 ani.Multumesc pentru raspunsul detaliat dar sunt administratorul unei firme si mai stiu si eu cate ceva. O zi buna!

| kissuletzz a răspuns:

Daca am 14 ani pot?

| pietrean a răspuns (pentru kissuletzz):

Este munca la negru, fara impozit pe profit, fara garantii.Din acest motiv cauta si copii. Legal, ar trebui sa fii majora.

| florinuka explică (pentru kissuletzz):

Poti dar cu acordul unuia dintre parinti

| florinuka explică:

Merg dar cu acordul parintilor si pe numele unui dintre ei sigur.