| 1111111111 a întrebat:

Imi puteti recomanda un sait de vinzari in America? Vreau sa vand obiecte decorative traditionale din zona Branului.

8 răspunsuri:
| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Se zice site :)
Si cel mai accesibil este www.ebay.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marrie...in limba romana e sait.Chiar Pruteanu folosea in loc de site cuvantul sait pentru ca era impotriva folosirii acestor cuvinte cum sunt si in limba engleza:)
Pai. www.ebay.com.Altu' nici eu nu stiu:-?

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Se scrie `site` si se pronunta `sait`

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marrie draga si in scris tot sait este.Majoritatea sunt de parere ca asa ar trebui folosit.Si ti'am dat cel mai elocvent exemplu..Pruteanu care pe saitul lui asa scria...SAIT.

| J7anine a răspuns:

incearca America Online: www.aol.com sau amazon...
iti mai poti face profil pe facebook, twitter, linkedin, myspace, hi5...etc
poti sa-ti faci si un blog in engleza - vezi ce cuvinte cheie selectezi. si mai navigheaza pe net sigur iti mai vin idei

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

@bizzare, in dex nu il gasesti : http://dexonline.ro/search.php?cuv=sait asa ca de ce zici ca poti spune `sait`? Doar pentru ca Pruteanu a scris asa? Sa fim seriosi nu mai te leza in fata meacu argumente inutile.

| J7anine a răspuns:

Nu MAI va lezati reciproc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da; si eu as vrea