| vreaubebe a întrebat:

Imi puteti spune exact pasii si costurile infiintarii unui srl pentru vanzare imbracaminte, incaltaminte elctronice. si daca pot vinde pe internet sau trebuie sa fie un spatiu si un magazin clasic? multumesc mult

2 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

Modalitatea de vanzare o stabilesti tu SINGUR iar costurle in acest caz vor fi MULT mai mici ca in vanzarea clasica! big grin Mult succes!

| DanAmarandei a răspuns:

Indiferent de unde vinzi, societatea ta va avea un sediu social intr-un imobil si costurile constituirii juridice vor fi cam tot alea. Adica cca 1000 ron daca ti-o face o firma de consultanta, cca. 800 de ron daca ti-o faci tu, cca. 300 ron daca esti student(a). Am vorbit pentru varianta de srl. Din acesti bani, 200 ron ti-i iei inapoi, ii depui doar in banca pentru a defini "capitalul social" al societatii dupa care ii poti scoate si folosi. Din cate imi aduc aminte ai dreptul la 5 coduri caen de activitate, dupa care, cele suplimentare se platesc. Succes.