| DEBrown a întrebat:

In bugetul unui film intra si banii cu care sunt platiti actorii? Sau bugetul reprezinta doar recuzita?

3 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Bugetul unu film ar tb sa cuprinda toate cheltuielile, inclusiv salariile actorilor, asa mi se pare normal, nu stiu sigur

| gloria a răspuns:

Eu stiu ca da si onorariile actorile intra in bugetul filmului...Dar depinde pentru ca foarte multe case de productii exagereaza de multe ori in speranta ca oricine ar vrea sa vada un film care a costat de ex 50 mil euro...

| flaby a răspuns:

Intra incluisiv bani cu care sunt platiti actori happy