| pocandpoc a întrebat:

In cati ani pot ajunge la 25 de stupi? Si de cati bani am nevoie?

6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Lasa-te de apicultura daca pui asemenea intrebari!
Iti recomand ciupercarie.

| pocandpoc explică (pentru stlucian):

Am 18 ani, vreau sa ma apuc pe viitor. Intreb ce vreau eu, nu iti convine, taci!

| mykydutza08 a răspuns:

Buna! Si eu am stupi, acum depinde cum vrei sa te apuci, sa pleci de la unu-doi si sa urci sau sa pleci cu mai multi. Poti cumpara unu-doi stupi, costa in jur de 4milioane unul cu tot cu cutie, cu stup, in anul urmator daca ai grija de ei ii divizezi si faci 4 din 2, si tot asa, nu toti vor fi suficient de puternici pentru a fi divizati, sa zicem ca ajungi la 6 stupi, 4 vor putea fi divizati, deci vei face 10.
Daca doresti sa te apuci in forta poti incerca sa accesezi fonduri nerambursabile, poti gasi informatiile necesare pe internet, sau imi poti lasa mesaj si o sa iti spun eu unde trebuie sa te adresezi.
Mentionez ca la un nunar de peste 20 de stupi primesti subventie de la stat in jur de 100milioane pe an, pentru asta trebuiesc indeplinite anumite conditii, trebuie sa dai cota de miere la stat, primesti mai putin decat daca ti-ai vinde tu mierea, si o parte din bani trebuie bagata tot in stupi.
Astept mesaj cu nelamuririle.
Funda happy

| pocandpoc explică (pentru mykydutza08):

Uite id meu sa vb acolo mai mult: costyjustforyou

| mykydutza08 a răspuns (pentru pocandpoc):

Eu nu folosesc decat facebook-ul https://www.facebook.com/fustite.bentite?ref=tn_tnmn da add si iti explic acolo tot ce mai stiu

| Gaspar_Elena_1978 a răspuns (pentru mykydutza08):

O întrebare: care este minimul de stupi pentru a accesa un proiect, și vârsta la care se mai poate