| DavidMalin09 a întrebat:

In ziua de azi cine castiga pe urma coca cola? Mostenitorii?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cola e o mare corporatie acum care are actionari.

| dinaprilie a răspuns:

De regula in "consiliul de administratie" sunt cam top aceia care detin firma in proportii covarsitoare pentru luarea deciziilor importante. Si tu poti fi un "mostenitor" al imperiului DOAR pentru modesta suma de 54, 32$ per actiune! Refresh yourself, now!?

| CIaudiu a răspuns:

Stai ce?

| CassiusAlexander a răspuns:

Spitalele unde se internează oamenii ce suferă de obezitate, diabet tip B și dentiștii care le plombează smalțul deteriorat al cosumatorilor.

| DataScience a răspuns:

Cauti procentul actionarilor si vezi cine are cel mai mult in ordine, restul care muncesc la conducere sunt niste angajati care poate au, poate n-au actiuni, nu conteaza, sunt platiti un salariu si pot fi inlocuiti, astfel nu e cineva care face regulile, cei care fac regulile la conducere acum pot fi inlocuiti prin votul majoritatii.

| intrebcenustiu a răspuns:

Doctorii

| Admiraljoker a răspuns:

Cola e făcută de masonii

| suncadegusticel a răspuns:

Actionarii