| miley123 a întrebat:

La ce ora e ora pamntului? imi puteti da detalii? scuze pentru categorie funda

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Ora pamantului este la ora 20.La aceasta ora nu se foloseste deloc curent electric ca sa facem un bine planetei.

15 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

De la 20:30 pânâ la 21:30.

| Someone_4166 a răspuns:

In acest an, pe 26 Martie, intre orele 20.30-21.30, o data cu stingerea pentru o ora a luminilor exterioare sau interioare care nu sunt esentiale functionarii si deconectarea echipamentelor electronice aflate in stand-by este momentul sa trecem la o schimbare pozitiva si profunda a modului nostru de a relationa cu mediul.

| daniella9805 a răspuns:

20:00-21:00 cine doreste stinge luminile timp de o ora pentru a ajuta putin pamantul problema pentru baietii e ca in acelasi timp este si un meci la fel ca anul trecut eu anul trecut am stins luminile nu stiu si anul acesta cu meciul si cu tatilaughing

| valThina a răspuns:

20.30-21.30 in seara aceasta(26 martie)

| Cristianne a răspuns:

Ora pamantului este astazi, 26 martie (2011) la ora 20:30-21:30).
pai detalii nu ar fi prea multe.trebuie stinse luminile o ora pentru pamant, pentru ca el este"epuizat"de atata energie.
pe internet gasesti mai multe:
http://www.orapamantului.com/despre/
sper ca te-am ajutat.pa pa:*:*

| bogz a răspuns:

La 8

| minnieee a răspuns:

Intre orele 20.30-21.30

| Winniee a răspuns:

Sambata, 26 martie, la 20 :30, 51 de orase din Romania vor stinge luminile pentru o ora, alaturandu-se campaniei Earth Hour, cea mai mare manifestare de mediu din istorie.Ca in fiecare an, WWF invita bucurestenii sa sarbatoreasca Earth Hour, in cadrul unui eveniment care nu va implica surse de curent, organizat impreuna cu Primaria Municipiului Bucuresti. Evenimentul Mai mult decat o ora pentru planeta se va desfasura sambata, incepand cu 17:30, in Piata George Enescu.

Bucurestiul se va numara, ca si in anii trecuti, printre capitalele lumii care vor stinge luminile in semn de sustinere a cauzei Earth Hour. Pe 26 martie, de la 20:30, Palatul Parlamentului, Ateneul Roman, Opera Romana, Teatrul National Bucuresti, Muzeul National de Arta al Romaniei, Teatrul National Bucuresti si Biblioteca Centrala Universitara, alaturi de zeci de sedii de companii si institutii, se vor cufunda in intuneric timp de o ora.

| Amma196 a răspuns:

Pai, din cate am auzit e intre 20:30 si 21:30

| RфZaημtzα a răspuns:

La 8 jumate.In acest an, pe 26 Martie, intre orele 20.30-21.30, o data cu stingerea pentru o ora a luminilor exterioare sau interioare care nu sunt esentiale functionarii si deconectarea echipamentelor electronice aflate in stand-by este momentul sa trecem la o schimbare pozitiva si profunda a modului nostru de a relationa cu mediul.

| mgtow a răspuns:

De la 19:30 pana la 20:30.

| EmyliaSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

De la 20.31-21.30hee hee

| Dannyjj a răspuns:

Pentru cel care a votat raspunsurile ca fiind nefolositoare și stupide:

să învețe să dea voturile pe merit și să învețe să CITEASCĂ, ca să se informeze cum trebuie.
Îi dau o pagina web de unde să se informeze(îmi pare rău dar nu am găsit o pagină web care să explice cu poze ca și pentru bebeluși)
http://www.orapamantului.ro/
Presupun că va închide acea pagină pentru că habar nu are să se informeze citind întreaga pagină, dar vine aici și dă voturi fără să știe despre ce este vorba.
ÎL ROG SĂ-MI ZICĂ CE ESTE AȘA STUPID LA CE AM ZIS MAJORITATEA, de ne-a votat raspunsurile(care au fost corecte) ca fiind nefolositoare și stupide.

| miley123 explică:

Dar vroiam sa stiu si eu mai indetaliat ca nu prea am gasit pe net

| Dannyjj a răspuns:

@miley123 să nu înțelegi greșit, nu am nimc cu tine pentru că ai pus această întrebare. Am postat acel mesaj doar pentru cel care a votat răspunsurile fără motiv ca fiind nefolositoare și stupide, chiar dacă răspunsurile au fost corecte.