| PoisonedArrrow a întrebat:

M-am gandit ca vara aceasta sa castig niste bani. Cum as putea sa fac asta?
Am 12 ani si sunt din Iasi.
Sunt liber pana la inceputul scolii

5 răspunsuri:
| laura06 a răspuns:

(fa bani jucand gratis zilnic ca la aparate http://www.prizee-jackpot.com/?parrain=4e10bed935974b2032020000)

| NarcyNarcisa a răspuns:

Ai putea sa lucrezi la un stand de inghetata, limonada sau orice altceva. Poti ingriji animale de casa. Daca esti o persoana calma si responsabila poti fi babysitter happy
succes

| AlexC_7935 a răspuns:

12 ani?! La varsta asta nu ar trebui sa te preocupe chestia asta, sunt convins ca ai acasa tot ce i`ti trebuie.Nu ai voie legal si nici moral sa muncesti de la varsta asta.Sunt putine "meseriile "in care ai putea sa muncesti legal de la varsta asa, acotoria pozatul pentru diverse firme de ex haine...dar si aici sunt niste conditii destul de clare si i`ti trebuie si ceva ce nu avem toti. Poti spre exemplu sa te pui cu burta pe carte si sa mergi la diverse olimpiade/concursuri atat in tara cat si in afara granitelor, statul inca ii mai rasplateste pe elevii destepti`.

| AlexC_7935 a răspuns:

Ptr NarcyNarcisa! Dragalaso babysitter la 12 ani nu am mai vazut nici in filme.Cine crezi ca o lasa pe ia sa aiba grija de un copil la 12 ani, si serioasa! ma bufneste rasul.(e de bine )

| VampireDevil a răspuns:

Mda... am aceeasi problema si singurele chestii la care ma pot gandi sunt sa vand chestii pe ebay sau asa ceva da nu prea am ce straight face