| molda_miha a întrebat:

Ma ajutati cu ceva? Incerc sa aflu o informatie, insa nu stiu de unde sa incep. Caut sa gasesc cum o anumita firma a obtinut de la primarie un contract pentru realizarea unei platforme online. Nu stiu unde sa caut, am inteles ceva ca licitatiile toate apar pe un site, dar nu stiu care e site-ul.
Ma ajutati, va rog?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, toate contractele pe care le face statul prin licitație apar pe SEAP, dar atunci când o lucrare costă sub 124.000 € statul poate să acorde contractul fără licitație.
Foarte probabil ca platforma această să nu fi costat atât și, cum se face la noi, s-a acorda contractul fără licitație, la cine a poftit primarul și cu prețul dorit, de ei.