| ionutalexandruion a întrebat:

Ma contrazic cu cineva in legatura cu urmatoarea dilema. daca bag un card in bancomat selectez limba apoi urmeaza codul pin. daca nu tastez codul pin si astept ce se intampla? bancomatul imi da cardul afara sau il retine?

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Mie mi l-a inghitit un bancomat pentru nefacut nimic, eram la telefon cu cineva, singur in banca, nu incomodam pe nimeni, si nu cred ca a durat mai mult de un minut sa mi-l opreasca.
ING Bank, daca e relevant.
Bafta

| traveler a răspuns:

Este o masura de siguranta,trebuie sa introduci pinul.un timp mare de gandire nu iti ia cardul, te intreaba daca ai nevoie de timp mai mult, insa daca repeti ori introduci pin aiurea, ramai fara card, sunt masuri de securitate bancara.

| K0sti a răspuns:

Teoretic trebui sa-l scoata, dar nu imediat, trebuie sa astepti o perioada. Tu astepti(nu tastezi codul), el asteapta(sa bagi codul). Va cam asteptati unul pe altul. E posibil sa-l si retina, depinde de bancomat. Modelele mai vechi il returneaza, astea mai noi...nu stiu exact.