| anonim_4396 a întrebat:

Ma tot bate gandul sa imi deschid un site unde sa vand lucuri, dar nu stiu ce mai exact. Ma gandeam ca ar merge binisor cu echipamente downhill/motocross. Voi ce spuneti? Ce credeti ca s-ar vinde usor in Romania? Sunt dispus sa vand la un pret sub cel al pietei.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E simplu sa zici ca iti faci site si vinzi ceva ce se cere.

e mai complicat sa optimizezi din punct de vedere SEO site ul ala incat sa ajunga cineva la el sa cumperi.

| InVisible99 a răspuns:

Incepe cu o pagina pe Facebook pana iti faci un grup de urmaritori si posibili cumparatori, vezi cum merge treaba si dupa vezi daca are rost sa investesti intr-un site

| Alexandruuu88 a răspuns:

Site pornhub laughing)faci bani

| untaken a răspuns:

Este foarte usor de zis ca-ti faci un site si apoi sa vinzi diferite produse. Nu ai nici site, nici produsele. Daca le aveai, nu mai intrebai aici. Crezi ca-i asa usor sa-ti faci un site si apoi sa-ti promovezi produsele? Incepe cu inceputul daca vrei sa faci ceva.

| hanonime a răspuns (pentru untaken):

Este asa greu sa raspunzi si sa nu deviezi subiectul? De unde stii tu ca nu am site? Nu sunt hotarat cu ce fel de produse sa ma ocup. Ma tot gandesc ce s-ar vinde bine si repede in Romania.

| untaken a răspuns (pentru hanonime):

Pai daca esti asa destept, ce cauti pe TPU de la copii de 13 ani?

| hanonime a răspuns (pentru untaken):

Si raspunsurile unor copii de 13 ani ma pot ajuta! Sunt foarte multi disperati dupa kendame si spinnere, de exemplu.

| untaken a răspuns (pentru hanonime):

Mult succes.

| Andrei4g a răspuns:

Pai mai intai sa-ti faci un site,care ar implica resurse financiare si timp,nu mai usor ti-ar fi sa te folosesti de platformele deja existente,gen olx, lajumate, etc? cu ocazia asta poti testa diverse lucruri pe care sa la vinzi si dupa aceea te duci pe zona unde vezi ca merge... in plus e varianta cea mai facila, nu are rost sa cheltui banii cu un site, cand tu nu prea stii ce vrei sa faci/vinzi. Succes!

| AndreiWolf a răspuns:

Incepe cu un magazin online si cumpara de la producatori adica din strainatate. Si vinde ceva ce e in voga cum ar fi spinere sau gadgeturi.