| Cristi3110 a întrebat:

Mai putin termin liceul si nu m-am hotarat inca ce voi face cu viata mea. Ce slujbe ar fi de viitor si sa se si castige bine. De preferat ar fi sa merg in strainatate. Va rog enumerati mai multe jobburi.

Răspuns Câştigător
| Marr117 a răspuns:

Medicina este de viitor. Şi se câştigă şi bine, iar după terminarea facultăţii poţi merge în străinătate fără nicio problemă dacă eşti stăpân pe o limbă străină(de preferat engleza).

| Cristi3110 explică (pentru Marr117):

Stiu engleza destul de bine, dar la medicina trebuie sa inveti 6 ani nu?

| Marr117 a răspuns (pentru Cristi3110):

Da. 6 ani facultatea şi după dacă vrei să faci rezidenţiat e mult mai simplu să pleci. happy dar asta ar însemna cam 12 ani... şi puţin sunt dispuşi să se sacrifice laughing

| Cristi3110 explică (pentru Marr117):

12 ani:-s
muuuuulllltt

4 răspunsuri:
| andre3333 a răspuns:

Da la facultate daca vrei un job bun