| WayhaughtK a întrebat:

Merita sa plantezi cativa catini si sa iti faci o mica afacere din asta?
Din vanzarea de catina, sirop si eventual ulei?

4 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Siropul si toate derivatele din catina sunt foarte ine vindute este piata pentru ele.Tu trebuie sa fii doar sigur pe ceea ce vrei sa faci si sa nu te lasi in primii doi ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Merita in situatia in care ai deja livada si pomii. Ca de nu-i ai, iti va fi necesar vreo 3-4 ani sa-i ai in fruct si sa poti incepe recoltarea si procesarea catinei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu câteva plante nu faci o afacere, ai nevoie de teren.
Ca să vinzi la piață fructe, poți ca producător. Ca să produci sirop și ulei ai nevoie de un laborator, spațiu amenajat cu utilaje, și multe aprobări. Dacă ai un teren de câteva hectare, te poți gândi să produci ulei și sirop, dacă nu, sunt vise. Din câteva plante nu iese afacere.

| Bizon95 a răspuns:

Merita in momentul in care produci indeajuns sa ai cumparatori
altfel, poti sa te apuci de impletit cosuri, e tot aia tongue