| DerSetting09 a întrebat:

Mi-a facut unul dintre parinti un card revolut junior si l-am primit totul ok dar ca sa-l activez imi spune sa fac o tranzactie cip si una pin, nu stiu cum sa realizez acestea daca poate cineva sa imi spuna va rog.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la bancă impreuna cu parintii tai si ei sa intrebe, fiind minor nu poti tu merge la banca singur. Cardul trebuie activat numai in bancă, ei o sa ti l activeze pe loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La bancomat e cu pin

| Ka0ru a răspuns:

Cu cip cred că trebuie să cumperi ceva de la un magazin și să plătești cu cardul, nu introducându-l ci atingându-l cu chestia mică lucioasă (cipul) de zona contactless a aparatului. Și cu pin același lucru dar introdus cardul în aparat și băgat pinul.