| Utilizatoare123 a întrebat:

Mi-am facut card online de la BT iar pinul are 6 cifre. Cand am vrut sa platesc cu cardul fizic o comanda in oras (a ajuns intre timp cardul fizic), am introdus pinul de 6 cifre si mi s-a zis ca trebuie sa aiba doar 4. Eu n-am primit pin de 4 cifre. Trebuia sa le trec pe primele 4 din 6 sau? Nu mai inteleg.

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Nu. Cardul fizic e separat de cel online, deci ai două carduri, unul virtual și unul fizic, fiecare cu pinul său identic. Pe cel fizic trebuia să îl activezi prima dată și apoi să-i setezi un pin de 4 cifre, acest lucru se poate face la orice bancomat BT. Ar trebui să poți plăti cu ambele, depinde datele cărui card le introduci când vrei să plătești online de exemplu.
Ține minte că dacă plătești ceva online nu ți se va cere pinul ci va trebui să confirmi tranzacția din BT pay sau ce metode mai au ei, nu da pinul la nimeni.
Când plătești cu cardul fizic va trebui să introduci pinul pe care ți l-ai ales la activare, pin care trebuie să aibă 4 cifre.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista pin de 6 cifre.