| mihaeladaria23 a întrebat:

Mi-am instalat vinted și a mers perfect pana acum, dar nu înțeleg ceva... la un produs, lumea îmi dă like (am 23 de likes). E un set de 24 de carioci încă în ambalajul original și nedesfacut. Eu l-am pus la 8 lei. Ce pot face ca să îl pot vinde că mie mi se pare un preț ok?

1 răspuns:
| aizen0567 a răspuns:

Salut,prima dată doresc să te întreb dacă ai verificat la profil la comenzile tale? poate că cineva ți le-a comandat dar nu ai văzut chestia asta, și un lucru pentru care cred că nu ți le cumpără nimeni nu e din cauza prețului pe care l-ai setat tu ci din cauza taxei de protecție a cumpărătorului care se adaugă la orice produs, prețul final fiind vreo 12 lei sau pur și simplu nu prea e interesată lumea like-urile provenind cel mai probabil de la persoanele care fac shopping și și-au făcut un coș cu mai multe produse
În schimb nu prea poți face mai nimic sa l vinzi este un produs cotidian pentru unii ce se găsește fizic mai peste tot, poți încerca să mai scazi din preț sau să le faci o promovare dar e vreo 6 lei și nu cred ca merită, ai răbdare poate cineva ți le va cumpăra.