| brbosu_5922 a întrebat:

Ne avand un loc de munca stabil,(lucrez la negru) pot obtine un credit bancar?

10 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu. Trebuie sa ai un venit legal si stabil.

cami
| cami a răspuns:

Nu, fiindca iti va trebui adeverinta, prin care sa se dovedeasca salariul tau brut [fiindca in functie de salariu, banca iti poate oferi o anumita suma de bani], iar in cazul tau nu are cine sa ti-o elibereze...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu, doar dacă ai carte de muncă și serviciul este pe perioadă nedeterminată.
Unele bănci pun condiții ca: minim 3-6 luni la ultimul loc de muncă, vechime totală în muncă de 3 ani, un anumit salariu, etc.
Pa, pa.

| claudya a răspuns:

Nu, dar te poti adresa unei banci si raspunsul il vei primi pe loc...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu poti decat daca ai un loc de munca stabil, iti trebuie adeverinta de venit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sub nici o forma cauta ti job cu carte de munca si eventual binisor platit daca vrei un imprumut mai maricel e f greu pentru voi cei tineri am si eu un caz al baiatului meu desi are serv stabil salariu e de mizerie si asa ca tot muritori vomramine bafta

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Nu, si nici nu este recomandat sa te gandesti la credit in conditiile actuale. Dobanda este de peste 20%. Ce salariu trebuie sa ai, ca sa poti sa-ti platesti ratele? E extrem de greu, asa ca amana putin planurile, poate vor veni vremuri mai bune! Si neaparat, gaseste-ti un loc de munca sigur, cu acte in regula. Daca, Doamne fereste ai nevoie de un medic, ce faci? Sau nu stii ca nu beneficiezi de asistenta medicala gratuita, in cazul tau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nene lasa creditele ca sunt destui injugati la carul asta.pe zeci de ani si acum platesc si aproape nu au ce manca.stai in cate te afli nu te aventura ca multi s-au pacalit.

| maiamichel a răspuns:

Nu! deoarece trebuie sa faci dovada veniturilor tale legale!