| MamaligaLaTuci a întrebat:

Neața,știe cineva ce joburi poți sa ai cu 8 clase? Nu mai vreau sa ma duc la școală ca e prea stresant

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Muncitor necalificat in constructii, agricultura sau la maturat strada.

| johnnny123 a răspuns:

E prea stresant la școală? Să vezi ce stresant va fi când vei avea 40 de ani, 2 copii și salariul minim pe economie (sau nici ăla).

| ReddY25 a răspuns:

Care neata?

| StoicAnalysis a răspuns:

Cea mai mare greseala din viata unui om este aceea de a se opri din educatie. Educatia ne-a facut civilizati, educatia ne-a separat de statutul de "animal", educatia ne-a facut sa evoluam, educatia ne-a facut sa fim oameni. Fi copil constincios si educa-te. Pentru ca nimeni vreodata in viata asta nu a ajuns departe fara sa aiba un plan bine definit pentru viitor, sau o forma superioara de educatie.

| LaviniuA a răspuns:

Paznic la oi laughing

| mamaceb a răspuns:

E prea stresanta scoala in clasa a 9-a? sa vezi la munca cum e... sau sa vezi cand iti vin facturile si nu ai cu ce sa le platesti ca ai doar 8 clase. Spor!